n3

Allan kohtus Saksamaal Nobeli preemia laureaatide ning Angela Merkeliga

Nobeli preemia laureaadid kohtusid 16-23. augustil Lindaus, Lõuna-Saksamaal, noorte teadlastega üle maailma. Allan Teder osutus Eestist ainsaks väljavalituks , kes sai seesugusest tähtsast üritusest osa võtta.

18 Nobeli preemia võitjat ning 480 noorteadlast võtsid osa viiendat korda toimuvast majandusteaduste teemalisest kohtumisest Lindaus. Allan kandideeris kohtumisele, kuna 2013. aastal tunnustati Nobeli majanduspreemiaga kolme majandusteadase tööd, kelle teadustöö on väga lähedane tema enda uurimisvaldkonnale.

Nobeli laureaatidega kohtumine oli Allani jaoks erakordne võimalus kohtuda nobelistidega ning teiste noorteadlastega üle maailma, saada hea ülevaade maailma tippteadlaste hetkelisest teadustööst ning luua tuleviku koostööks kontakte. Saksamaa kantsler Angela Merkel oli üheks oluliseks külaliseks teiste hulgas, kellega Allanil oli au kohtuda.

Kohtumisel osalemine andis Allanile indu veelgi põhjalikumalt teadustööga tegeleda ning andis kinnitust, et ta tegeleb maailma kontekstis olulise teadustegevusega.

Allani teadustöö on seotud finantsturgude käitumise uurimisega, keskendudes valuutaturgude uurimisele ning valuutakursside sõltuvusele majanduse üldolukorrast.

Rohkem infot kohtumise kohta leiad siit: http://www.mediatheque.lindau nobel.org/

Intervjuu Allaniga Vikerraadios leiad siit: (29.08.2014 – 12:15)

Pildl Allan Teder ja Nobeli preemia laureaat Lars Peter Hansen

Leave a Reply